קהילות בכל הארץ

איך אבן אחת במים צלולים מייצרת אדוות שמגיעות למרחקים

בואו לפגוש את קהילות התרבות בקהיליה 

שייח' אבריק – טבעון והסביבה

הפסטיבל הוא יוזמה מקומית של תושבי טבעון, שיוצרים, מפיקים ומארגנים את כל אירועיו. הרעיון פשוט: כל אחת עושה מה שהיא רוצה, כל אחד לוקח אחריות מלאה על היוזמה שלו, וכדי להגשים אותה – נעזר באחרים.

לאורך 4 השנים האחרונות התקיימו 4 פסטיבלים ובהם יותר מ 2000 אירועי תרבות, שעליהם עמלים למעלה מ-2000 איש בהתנדבות, בכל מקום בקריה: בבתים, בחצרות, ביער, במבנים ציבוריים וברחובות. הפסטיבל הוא פסטיבל אירוח, ומבקרים מחוץ לטבעון מוזמנים להתארח בחצרות תושבי העיירה ובבתיהם.

דרך הנדיב – פרדס חנה

"דרך הנדיב" הוא פסטיבל קהילתי בפרדס חנה-כרכור, המושתת כולו על יצירה עצמית, אחריות אישית ונדיבות. במשך סופשבוע אחד מתקיימים במושבה ובסביבתה מאות אירועי אמנות ותרבות מגוונים, יצירתיים וצבעוניים.

לאורך השנתיים האחרונות התקיימו שני פסטיבלים ובהן יותר מ 500 ארועים, בהם לקחו חלק עשרות מתנדבות.ים, מאות יוצרות.ים ואלפי משתתפות.ים

נווה נאמן – הוד השרון

פסטיבל נווה נאמן הוא פסטיבל של נתינה, מבוסס על תושבי השכונה – מיקס נדיר של מוזיקאים, אנשי משחק, אומנים, אנשי רוח, גוף נפש, יוזמה וחזון. שילוב ייחודי בין קהילות חילונים – מסורתיים – דתיים שחיים יחד מתוך כבוד ותשוקה משותפת ללמוד, לתת, להתקרב ולשמוח יחד.
מזמינים אתכם לשמוח איתנו, בשכונה בה ניתן להתהלך ללא צורך ברכב, מסדנה להרצאה, ממעגל שיח למפגש אחד על אחד, לשמוע הרבה מוזיקה טובה ולדעת שכל זה אפשרי!
פסטיבל של שכונה אחת קטנה בהוד השרון.

הנביא חבקוק – חוקוק

הנביא חבקוק נוצר מתוך תרבות יצירה רבת שנים המתקיימת בתוך קהילת חוקוק  ומבקשת להחשף ולהדביק את צפון עמק הירדן ביצירת תרבות אזרחית , וכך ליצור חיבור בין קהילות שונות המרוחקות גיאוגרפית אחת מן השניה . 

הנביא חבקוק נותן במה לקשת בלתי מוגבלת של יצירות, כאשר המבקרים המגיעים לאירוע משמשים לא רק כקהל צופה אלא גם כתומכים המעודדים את היוצרים להמשיך ולבטא את עצמם.

הרשת באר שבע

הרשת היא קהילת צעירים עירונית המורכבת ממאות צעירים וצעירות מהעיר. החלטנו לייצר לעצמנו את אלטרנטיבת החיים שהיינו רוצים לחיות בה, בבאר שבע. אנחנו מאמינים בביחד, בקידום סביבת חיים מאפשרת, הדדית, שחיה ונושמת את העיר. בעירוניות חמה, קהילתית. אנחנו מאמינים בכח שלנו לייצר לעצמנו את המציאות שהיינו רוצים לחיות ולהתפתח בתוכה. הרשת מהווה במה ליצירה וליוזמות קהילתיות בבאר שבע :נגריה קהילתית, פסטיבלים עירוניים, מחסן ציוד שיתופי ועוד.

קהילת השמש

"קהילת השמש" היא התארגנות חברתית ללא מטרות רווח, הפועלת לחבר אזרחים ומוסדות למען הקמת קהילות אנרגיה וביסוס חוסן אקלימי.

 

מוסללה – ירושלים

אם ירושלים היא הלב של העולם – אז מוסללה ממציאה מחדש את הלב של העיר: בניין כלל הוקם בשנות ה-70 בכדי להיות המרכז הכלכלי של ירושלים. הניסיון נכשל. מאז 2014 מוסללה מובילה בשיתוף עם בעלי העסקים, חברת מיקדן ושותפים נוספים מהלך מקיף שמטרתו להפוך את הבניין למרכז של קיימות במובן העמוק שלה, מרכז של תרבות ומרחב לקהילות, פתוח וזמין לכל אדם באשר הוא. מוסללה קמה בשנת 2009 ומהווה בית לקהילת יוצרים ירושלמים ומתפקדת כמעבדה יצירתית לעירוניות בת קיימא ופלטפורמה לאמנות ציבורי.
מוסללה היא עמותה ללא מטרות רווח וכל שקל שנכנס חוזר בסופו של דבר לתמיכה, פיתוח המקום וקיום אירועים לקהל הרחב.
למוסללה שני מרכזים:
המרפסת של מוסללה: נווה מדבר עירוני
הסדנא של מוסללה: בואו לבנות את החלומות שלכם!

Under the Scale – חיפה

הפסטיבל הינו כולו יוזמת תושבים וחברים.  כולם מוזמנים לסלונים, למרפסות, לחצרות, ולטיילת אחת יפה … במהלך הפסטיבל יהיו עשרות הופעות וסדנאות והכל בשביל " הכייף שלנו". פאזל שלם של אירועים שייתחברו לאחד, וואווו

המפעל – ירושלים

"המפעל" היא קהילת אמנים שהפכה מבנה נטוש בלב ירושלים להיכל תרבות חופשי, הפועל ללא-מטרות-רווח ומהווה פלטפורמה רעיונית, מקצועית וכלכלית ליוצרים בירושלים. זהו מרחב ציבורי פתוח המזמין את קהילת האמנים והציבור הרחב לקחת חלק בעיצוב המקום בו אנו חיים.

המפעל משמש כחלל תצוגה, בית לתכניות שהות אמן מקומיות ובינלאומיות, חללי סטודיו וסדנאות, מרחב עבודה פתוח ובמה להופעות והפקות מקור מתחומים רבים. 

 
 
 
 

סילו – הוד השרון

החזון של סילו הוא להפוך ללב קהילתי-חברתי בהוד השרון וכרוח התקופה הוא מתחבר לערכים של אקולוגיה, התפתחות אישית וקיימות.
מי אנחנו:
ארבעה חברים, תושבי העיר, שבאים מעולמות שונים: אמנות, מוזיקה, וולנס (אורח חיים בריא) ויזמות. בסילו אנחנו מחיים חלום ישן של קהילה ובית ומהווים נקודת מפגש לעולמות שלנו.
אנו מאמינים שסילו לא רק יהווה "מזון" לגוף ולרוח של קהילת הוד השרון אלא ימשוך אליו גם אנשים צעירים מבחוץ ויאפשר למתג את העיר כאלטרנטיבה למרחב אורבני-תרבותי, ירוק.

שכונה בחצר – יד אליהו, ת״א

שכונה בחצר יד אליהו, הוא פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות של שכונת יד אליהו בתל אביב, בהשתתפות אמני השכונה. הפסטיבל מחבר בין שלושת הנכסים הגדולים של השכונה: קהילה חזקה, חצרות רחבות ידיים ואסופה מדהימה של אמנים משלל תחומי אמנות.

רקמה

רקמה מהווה חממה להקמה של רשת קהילות מבוגרים ברחבי הארץ,בעיקר בסביבות עירוניות. לרקמה תוכנית הכשרה וליווי ייחודית ליזמים חברתיים מבוגרים.

סטודיו משלך – ירושלים

סטודיו משלך בבית הצייר ליטבינובסקי בירושלים מהווה מרחב וקהילה לנשים אמניות ופועל בירושלים. הסטודיו תומך באמנות מובילה וייחודית של נשים מכל הקשת הרחבה של הזהויות בארץ- חילוניות דתיות, יהודיות וערביות. אנו פועלות במטרה לעודד שיח רב-תרבותי באמנות העכשווית, לאפשר מקום ליצירה ולהפריה הדדית ולהשפעה על שדה האמנות בארץ ובעולם. אנו רואות את האמנות ככלי לשינוי חברתי ולחיבור בין אנשים ונשים.

 

 
 

אבני דרך

מפגשים קהילתיים לשיתוף ידע במלאכות ומיומנויות חיים הנוגעות בהיבט הבסיסי ביותר בקשר שבין האדם לאדמה ומקורן בתרבויות אשר חיות ביחד עם האדמה: גילוף, קליעה, ליבוד, ליקוט, גששות, שפת הציפורים …..
התקווה שלנו היא כי דרך מיומנויות אלו נחיה חיים מחוברים יותר לעצמנו ולאדמה עליה אנו חיים. שניקח יותר אחריות על פעולותינו ועל עתיד ילדינו, נכדינו ונכדי – נכדנו.

קהילת תרבות נתניה

קהילה של אמנים, שוחרי תרבות, יזמים ופעילים חברתיים, תושבי נתניה והסביבה, חלקם חברי תנועת תרבות. היא פועלת משנת 2015 וחבריה עוסקים בפעולה אמנותית וחברתית שמטרתה פיתוח תחום התרבות בנתניה ויצירת קהילה חמה לחיות בתוכה. הקהילה עוסקת במגוון תחומי אמנות – ציור, מוזיקה, תאטרון, כתיבה וכו', ומקיימת לאורך כל השנה אירועי תרבות מגוונים בבתי התושבים ובמרחבים ציבוריים בעיר. אירוע השיא השנתי של קהילת תרבות נתניה הוא אינזואגדה – פסטיבל אמנות בבתים וברחובות. שותפים לו יוצרים ותושבים רבים שרוצים להיות חלק מבמה שכולה נתינה של אנשים זה לזה. האחד מעניק סלון, השנייה מעניקה יצירה תרבותית והשלישי מעניק האזנה ומפגש.

תרבות נהריה

קהילת תרבות נהריה היא מעגל יוצר לתרבות בעיר, קהילה רב גילאית (8-99) של אמנים, שוחרי תרבות, יזמים ופעילים חברתיים, תושבי נהריה והסביבה, חלקם חברי תנועת תרבות. הקהילה הוקמה בשנת 2018 וחבריה עוסקים בפיתוח יוזמות תרבות ואמנות קהילתיות בעיר. הקהילה הקימה בשנים האחרונות את "הפואייה" – חדר חזרות חברתי, את גלריה ימה – גלרית רחוב בתחנה המרכזית בנהריה, ומקיימת אירועי תרבות ואמנות. הקהילה מבוססת על קבוצות אמנים בני מקום וכוללת קבוצת משוררים, אנסאמבלים מוזיקליים, מעבדת אמנים חזותיים ואנסמבלים של תאטרון.